از آنجایی که هدف اصلی نماتک، ارائه آموزش صحیح به مخاطبین در راستای ارتقای سطح صنعت کشور است و صرفا مدرک‌محور فعالیت نمی کند، این مجموعه سعی دارد با انجام ارزیابی‌های متعدد، سطح مهارت افراد را بسنجد و به همکاران خود در صنعت ارائه کند.

در این راستا سه مرحله آزمون در نظر گرفته شده است. مرحله اول ارزیابی به صورت آنلاین و در قالب سوالات چند گزینه‌ای برگزار می‌شود. مراحل بعدی به افرادی که بتوانند در آزمون مرحله یک نمره قبولی کسب کنند، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نمونه مدرکی که برای پذیرفته‌شدگان در آزمون اول در نظر گرفته شده است را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. این مدرک با امضای مدرس و رئیس دپارتمان آموزشی نماتک اعتبار دارد. هر مدرک دارای شماره پیگیری و تاییدیه است که از سایت نماتک قابل رویت می‌باشد.

مراحل شرکت در آزمون و دریافت مدرک

1- در ابتدا لازم است، اطلاعات دقیق شامل نام و نام خانوادگی دقیق (به فارسی و انگلیسی) شماره موبایل، ایمیل، عکس از کارت ملی و موضوع آزمون خود را به شماره 09374955972 واتساپ و یا به آدرس azmoon@namatek.com ایمیل نمایید.

(توجه داشته باشید تنها راه برقراری ارتباط برای ثبت نام در آزمون ارسال مدارک از طریق واتساپ یا ایمیل است و پاسخگویی به درخواست شما عزیزان در ساعات کاری مجموعه خواهد بود)

  • در حال حاضر تنها عزیزانی که آموزش‌های نماتک را دریافت و مشاهده کرده‌اند، می‌توانند به صورت رایگان در آزمون این مجموعه شرکت نمایند؛ ولی در آینده نه چندان دور، این ارزیابی به صورت عمومی انجام خواهد شد.

2- از نماتک برایتان یک لینک موقت، نهایتا تا دو روز کاری بعد از درخواست، ارسال می‌شود که می‌توانید از طریق آن در آزمون آنلاین شرکت کنید.

3- بعد از شرکت در آزمون در صورت رسیدن نمره به حدنصاب، مدرک شما آماده و نهایتا تا یک هفته کاری بعد فایل مدرک به صورت دیجیتال برایتان ارسال خواهد شد.

  • چاپ نکردن مدرک، برای حفاظت از درختان و محیط زیست است و در صورت درخواست متقاضیان (با دریافت هزینه چاپ و ارسال) این مدرک چاپ می‌گردد.

4- در صورت شرکت در آزمون و نرسیدن به نمره قبولی، بعد از گذشت دو ماه می‌توانید مجددا در آزمون شرکت نمایید. لذا پیشنهاد می‌شود با آمادگی کامل برای آزمون درخواست دهید.

توضیحات تکمیلی در مورد آزمون

1- آزمون 30 سوال دارد و زمان آن 30 دقیقه است.

2- در ابتدا، نام، شماره موبایل و ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.

3- آزمون سطح یک به صورت تمام تستی در نظر گرفته شده است و شما باید گزینه (های) صحیح را انتخاب کنید.

4- نمره هر سوال متفاوت است که در کنار آن نشان داده شده است.

5- در هر سوال یک یا چند گزینه صحیح وجود دارد که باید روی دایره کنار آن کلیک کرده و گزینه next را بزنید.

6- در صورت نیاز می‌توانید با گزینه back به سوال قبلی برگردید.

7- قبل از پایان زمان آزمون باید به سوالاتی که جوابشان را می‌دانید پاسخ دهید و در انتهای آزمون گزینه submit را بزنید.

  • درصورتی‌که قبل از پایان زمان مجاز گزینه submit را نزنید، کل پاسخنامه پذیرفته نخواهد شد و مدرکی صادر نمی‌شود.

8- پس از ثبت آزمون، سوالات، جواب آن‌ها و راهنمای هر سوال نمایش داده خواهند شد.

  • پیشنهاد می‌شود برای یادگیری بیشتر بعد از اتمام آزمون پاسخنامه را به دقت بررسی نمایید.

9- جمع نمرات آزمون‌ها از 100 است و افرادی که نمره بالای 70 بگیرند می توانند مدرک دریافت کنند.

برای مشاهده اسامی عزیزانی که در آزمون‌های نماتک نمره قبولی کسب کرده‌اند می‌توانید به صفحه تاییدیه مدرک مراجعه بفرمایید.