یکی از راه حل های کم هزینه برای فراگیری مهارت های مورد نیاز، آموزش آنلاین یا به بیان بهتر، آموزش غیرحضوری بوده که با گسترش اینترنت میشه گفت سامانه آموزش آنلاین جایگزین کلاس های حضوری شده، چون شرکت در کلاس های حضوری نیازمند صرف وقت و هزینه زیاده.
آموزش غیرحضوری انواع مختلفی داره مثلا آنلاین، غیر آنلاین، رایگان، غیر رایگان، متنی، تصویری و … که برای اطلاع از انواع آموزش های آنلاین و روش استفاده از آن ها، مطالعه این متن به شما توصیه می شه.

انواع آموزش آنلاین (آموزش غیرحضوری)

آموزش غیرحضوری کلا به چند صورت امکان پذیره و ما اونا رو به سه قسمت تقسیم کردیم. این سه قسمت، شامل موارد زیر میشه:

 1. آموزش آنلاین به صورت متن و تصویر
 2. آموزش آنلاین به صورت فیلم
 3. آموزش غیرحضوری در قالب بسته جامع آموزشی

در سایت نماتک هر سه مدل آموزش وجود داره. اما برای آشنایی با روش استفاده از هرکدام می بایست به ادامه مطلب توجه کنید.

1- آموزش آنلاین به صورت متن و تصویر

در سایت نماتک مقالات بسیار زیادی وجود داره که شما می تونید به راحتی از اونا استفاده کنید.

مثلا این چند مقاله جزو مقالات متنی سایت هستن که تو وب سایت قرار دادیم. معرفی انواع کوپلینگ، زبان برنامه نویسی جاوا، پمپ سانتریفیوژ

آموزش های آنلاین متنی معمولا به زبان ساده بوده و برای عموم مخاطبان (با هر سطح دانشی) در نظر گرفته شده، یعنی معمولا کوتاه بوده و وارد مباحث خیلی تخصصی نمی شوند، بنابراین اگر صرفا به دنبال اطلاعات اولیه و محدود در رابطه با یک موضوع باشید و نخواید خیلی تخصصی وارد اون موضوع بشید، آموزش های آنلاین متنی مناسب شماست، اما اگه نیاز به آموزش های بیشتر و تخصصی تر داشته باشید باید از روش دوم استفاده کنید.

2- آموزش آنلاین به صورت فیلم

در وب سایت نماتک، فیلم های آموزشی فراوانی به صورت رایگان قرار داده شده که شما می تونید از اونها استفاده کنید، این فیلم ها معمولا در آموزش های آنلاین متنی قرار داده شده و وقتی آموزش های آنلاین متنی رو مطالعه می کنید، بعضا به صورت پاپ آپ به شما پیشنهاد میشه، برای مثال، یکی از فیلم های آموزش هیدرولیک رو برای شما قرار دادیم.

این فیلم، تنها یکی از فیلم های آموزشی هیدرولیک بود، یعنی در موضوع هیدرولیک (و البته سایر موضوعات) تعداد زیادی فیلم و مقاله آموزشی موجوده که می تونید از اونها استفاده کنید.

البته برای راهنمایی بهتر شما مخاطبان عزیز، مطالب رو به صورت موضوعی دسته بندی کرده و براتون قرار دادیم.

به عنوان مثال، تعدادی از موضوعات رو در لینک های زیر می تونید ببینید، با کلیک روی هرکدوم از مباحث، کل مقالات و فیلم های آموزشی رایگان حول اون موضوع براتون نمایش داده میشه (و البته) بسته جامع اون موضوع هم در اختیارتون قرار داده میشه و شما می تونید اونو تهیه کنید. این بسته های جامع رو در ادامه همین متن، معرفی می کنیم.

آموزش آنلاین ایمنی صنعتی
آموزش آنلاین هیدرولیک
آموزش آنلاین پایپینگ
آموزش آنلاین اعلام حریق
آموزش آنلاین حفاظت موتور الکتریکی
آموزش آنلاین تعمیرات الکترونیکی
آموزش آنلاین سی ان سی
آموزش آنلاین برق صنعتی
آموزش آنلاین طراحی تابلو
آموزش آنلاین حفاظت کاتدی
آموزش آنلاین نگهداری و تعمیرات
آموزش آنلاین پریماورا
آموزش آنلاین شناسایی و ردیابی خودکار
آموزش آنلاین هوای فشرده
آموزش انلاین دستورالعمل جوشکاری

موضوعات قرار داده شده تنها چند نمونه بود و شما میتونید موضوع مورد نظر خودتون رو از منوی سایت یا قسمت جستجوی سایت پیدا کنید.

البته فیلم ها و مقالاتِ حول اون موضوع نیز کوتاه بوده و اطلاعات جامع و کاملی درباره اون مبحث در اختیار شما قرار نمیده. اگه قصد دارید در رابطه با یک موضوع یا یک مبحث، اطلاعات جامع و کاملی به دست بیارید تا اندازه ای که نیاز به هیچ آموزش دیگه ای در اون زمینه نداشته باشید می بایست از روش سوم استفاده کنید. در واقع میشه گفت روش سوم، مناسب افرادیست که قصد دارند کل مطالب و فیلم های آموزشی در رابطه با یک موضوع رو یکجا داشته باشن و برای ورود به بازار کار در آن حوزه کاملا آماده باشن.

پس اجازه بدید به معرفی این روش بپردازیم.

3- آموزش غیرحضوری در قالب بسته جامع آموزش

بسته های جامع، در واقع جایگزین کلاس های حضوری شده و امروزه کمتر کسی برای آموزش جامع یک مبحث، نیاز به کلاس های حضوری پیدا می کنه. اما چرا؟
مگه آموزش در قالب بسته های جامع چه ویژگی و محاسنی داره؟

 1. هر زمان از روز که شرایط و آمادگی بهتری برای آموزش داشتید می تونید فیلم آموزشی این دوره رو ببینید. در واقع ملزم نیستید که در زمان و روز مشخص شده در کلاس آموزشی حضور پیدا کنید.
 2. با داشتن فیلم کلاس آموزشی می تونید در منزل یا محل کار آموزش ببینید (در حالیکه برای شرکت در کلاس های حضوری باید هزینه و وقت صرف کنید تا به محل تشکیل کلاس مراجعه کنید)
 3. اگر بخشی از آموزش های استاد رو متوجه نشدید یا نیاز به تامل بیشتر داشتید می تونید فیلم رو به عقب برگردونید و چندین بار، توضیحات استاد (درباره قسمت های دشوار و سخت مبحث) رو مشاهده کنید.
 4. با توجه به اینکه فیلم آموزشی در اختیار و دسترس شماست، می تونید هر زمان که به مطالعه مجدد و بازخوانی مباحث نیاز پیدا کردید، فیلم همون مبحث و همون قسمت رو مجددا مشاهده کنید.
 5. در آموزش های حضوری اگر به هر دلیلی نتونید در چند جلسه حضور پیدا کنید اون جلسات رو کاملا از دست دادید ولی با داشتن فیلم آموزشی، چنین اتفاقی برای شما نمی افته و هیچ جلسه ای رو از دست نخواهید داد.

تا اینجای مطلب از مزایای آموزش غیرحضوری (در اختیار داشتن بسته آموزشی جامع) نسبت به کلاس های حضوری آشنایی پیدا کردید.

اما احتمالا سوالات زیادی برای شما پیش میاد.

 1. مثلا اینکه حول چه موضوعاتی بسته های جامع آموزشی وجود داره؟
 2. مدرس این بسته های آموزشی چه کسانی هستند؟
 3. آیا این بسته های آموزشی کیفیت لازم رو دارن؟
 4. اگر در حین آموزش، سوالی برامون پیش بیاد چجوری از استاد بپرسیم؟

اجازه بدید تا به تک تک این سوالات شما پاسخ بدیم.

1) چه موضوعاتی دارای بسته جامع آموزشی می باشند؟

در پایان این متن، لینک صفحه فروشگاه نماتک را به شما ارائه میدیم تا لیست کل بسته های آموزشی رو ببینید.

2) مدرس این بسته های آموزشی چه کسانی هستند؟

شما میتونید قبل از خرید هر بسته، عکس، مشخصات، رزومه و سوابق کاری اون مدرس رو ببنید.

3) آیا این بسته های آموزشی کیفیت لازم رو دارن؟

شما میتونید در صفحه ای که به معرفی اون بسته جامع پرداخته میشه، کل سرفصل ها و ریز مطالبی که تو اون بسته آماده شده و آموزش داده شده رو ببینید. همچنین یک فیلم چند دقیقه ای از توضیحات مدرس درباره اون دوره آموزشی خواهید دید. علاوه بر اون، چندین فیلم آموزشی (که در واقع از همون بسته جامع گرفته شده) در مطالب اون موضوع، بصورت رایگان قرار داره تا شما (قبل از خرید بسته) با شیوه تدریس مدرس آشنا بشید.

جالبه بدونید تمامی بسته های آموزشی سایت ما دارای ضمانت 60 روزه می باشند. یعنی اگر بسته ای را خریدید و مشاهده کردید که چند عدد از سرفصل های معرفی شده، در این بسته آموزشی وجود ندارد و یا نسبت به شیوه تدریس رضایت ندارید، امکان مرجوع نمودن بسته و پس گرفتن کل مبلغ پرداختی را دارید، بنابراین هیچ نگرانی از این حیث نداشته باشید.

4) اگر در حین آموزش غیرحضوری سوالی برامون پیش بیاد چجوری از استاد بپرسیم؟

قطعا در هر کلاس درس، سوالاتی برای افراد پبش می آید که نیازمند پاسخگویی استاد می باشد. در فروم سایت نماتک، شما خریدار گرامی امکان پرسش از همان مدرس را داشته و هر تعداد سوالی که بپرسید، مدرس، پاسخگوی شما خواهد بود.

برای مشاهده تمامی موارد گفته شده به لینک صفحه بسته های جامع نماتک مراجعه نمایید و لیست کاملی از تمام بسته های جامع آموزشی نماتک را مشاهده بفرمایید.
با کلیک بر روی صفحه مورد نظر، تمام ویژگی های اشاره شده (مانند توضیحات مدرس، سرفصل های بسته، رزومه مدرس و …) را مشاهده خواهید کرد.